Локо Пловдив загуби с 1:0 от Страсбург

Локомотив (Пд) изигра нов силен домакински мач в квалификациите за Лига Европа. Този път обаче "смърфовете" нямаха необходимия късмет и загубиха с 0:1 от френския Страсбург, обобщи Топспорт.

Резултатът донякъде е несправедлив, тъй като селекцията на Бруно Акрапович, макар и с 10 човека от десетата минута, не отстъпи по нищо на актуалния носител на Купата на Лигата на Франция.

За жалост миг невнимание между 10-ата и 11-ата минута на срещата доведе и до победата за съперника на българска земя. Тогава Йосип Томашевич беше изгонен с директен червен картон, тъй като спря малко пред наказателното поле откъсващия се Да Коща.

При последвалия фаул пък с глава се разписа капитанът на гостите Стефан Митрович. Оттам насетне Локо опита да отговори подобаващо, но гол на Ален Ожболт правилно беше отменен поради засада, а пет минути преди края голям пропуск направи Карагарен.

Разбира се, Страсбург можеше да се облагодетелства от численото си предимство с поне още две попадения, ала блестящ на вратата тази вечер беше Мартин Луков.

Така след седмица на Локомотив предстои визита на "Стад дьо ла Мейно", където "железничарите" ще се опитат да сътворят сензацията и да намерят място в плейофите на Лига Европа.

Реваншът на "Стад дьо ла Мейно" е след седмица, като е сигурно, че в лагера на Локомотив ще се опитат да постигнат максимално положителен резултат, който да ги прати в плейофната фаза на Лига Европа.