,,Берое'' спря тока на ,,Левски''

Берое нокаутира гранда Левски на собствения му стадион в късния двубой от програмата на първенството, предаде Топспорт.

"Сините" имаха намерението да бранят първата си позиция в шампионата срещу традиционно неудобен съперник, който редовно го наказва насред "Герена". Традицията обаче беше спазена.

Старозагорци спечелиха с 3:1, с един гол на Педро Еуженио и два на Мартин Камбуров. За домакините точен бе влезлият като резерва Мазурек.

За съжаление на феновете на Берое, Еуженио беше принудително заменен преди края на мача, след като получи контузия.

До почивката Берое стоеше по-добре на терена и логично водеше, макар и минимално, в резултата.

През второто полувреме паднаха цели три попадения - едно за домакините и нови две за гостуващия състав.

Само 9 минути след почивката Мартин Камбуров бе изведен по чудесен начин зад отбраната на съперника и нямаше как да сбърка, пращайки неспасяемо кълбото в мрежата за 0:2.

Резултатът набъбна до 0:3 след 67 минути игра, когато по много подобен сценарий футболист на Берое бе изведен пред Миятович, но този път стражът на "сините" отрази удара. При добавката обаче Камбуров беше безмилостен и покачи на 0:3.

Крайното 1:3 оформи влезлият като резерва Франко Мазурек. Той се възползва от грешка в защитата на Берое и с точен диагонален изстрел върна тима си в мача.