Берое прекъсна кошмарна серия с класика

След пет поредни загуби като гост в Първа лига, Берое победи Дунав с 3:0 в Русе в неделна среща от 17-ия кръг. Старозагорци за последно бяха били далеч от дома на 10 октомври, когато нанесоха единствената домакинска загуба на Левски на Герена, писа Дир.

Точни за Берое през второто полувреме бяха Мартин Камбуров и Ибрахима Конте на два пъти, а загубата е трета поредна за намиращия се във финансова криза Дунав на собствения му стадион.

Първото полувреме в Русе бе скучновато, като двата отбора показаха защо се намират в слаба форма - безброй грешни подавания и превес на единоборствата спрямо градивните действия.

През втората част обаче Берое показа по-добрата си класа. В 57-та минута Мартин Камбуров, който изпусна дузпа в миналия кръг срещу Арда, вкара поредния си гол в елита на България след извеждащ пас на Александър Цветков. Останаха съмнения за игра с ръка на бившия халф на Черно море, но съдията бе на добра позиция и не отсъди нищо.

Секунди по-късно Камбуров имаше нов шанс, след като отправи хубав пряк свободен удар, който бе спасен по прекрасен начин от Благой Макенджиев.

Вторият гол за Берое падна в 78-та минута. Лошо излизане на стража на домакините позволи на Рубен Бригидо да центрира пред опразнената врата. Там Камбуров скочи за високата топка, но тя се оказа в Ибрахима Конте. От лесна позиция африканецът отбеляза.

Класиката бе оформена в 88-та минута, когато отново Конте се разписа, след като се озова сам срещу вратаря. Асистенцията бе на Александър Василев.

Така Берое вече има 24 точки и се изкачва на седмата позиция, като задминава Славия. Дунав остава на 11-о място с 16 точки.