Лайпциг на полуфинал. Изправя се срещу ПСЖ

Лайпциг продължи фантастичното си представяне и в четвъртфиналите на Шампионска лига, след като победи един от фаворитите Атлетико Мадрид с 2:1 в Лисабон.

Гол в 88-ата минута прати германския тим на полуфинал срещу ПСЖ, а големият герой е младият американец Тайлър Адамс, който влезе като резерва и вкара победно попадение.

Лайпциг, който бе създаден едва преди 11 години, вече има право да мечтае за най-големия трофей и това благодарение не само на инвестициите, но и на 33-годишния си треньор Юлиан Нагелсман, който върши чудеса за отбора.

Атлетико на Диего Симеоне се размина с още един полуфинал в турнира, в който се установи като един от най-можещите и постоянни отбори. "Дюшекчиите" играха твърде пасивно в почти целия двубой и си платиха скъпо, като освен това допуснаха две необичайни грешки в отбрана, довели до попаденията на съперника.

А хората на Нагелсман влязоха много твърдо в единоборствата и сякаш това дойде изненадващо за испанците, които се славят с този си стил.

Резултатът беше открит от Лайпциг в началото на второто полувреме с гол на Дани Олмо, а в 70-ата минута младият Жоао Феликс вкара от дузпа за 1:1. Това преди друг младок в лицето на Адамс да реши всичко в самия край.

Това беше първо отпадане на Атлетико от германски отбор в ерата на Шампионска лига и то идва след 18 поредни мача без загуба във всички турнири за отбора.

Столичани за първи път отпадат от отбор, който не съдържа Кристиано Роналдо в състава си. Лайпциг се превърна в първия германски тим на полуфинал извън Байерн Мюнхен в последните девет години. За последно го постигна Шалке през 2011.