Локомотив Пловдив е новият носител на Купата на България

Локомотив (Пловдив) спечели Купата на България. "Черно-белите" победиха с 1:0 градския съперник Ботев във финала, игран на Националния стадион "Васил Левски". В герой за победителите се превърна Ален Ожболт, който в 73-ата минута след гол с пета, предаде Топспорт.

Двата тима предложиха много битка, след която триумфираха възпитаниците на Бруно Акрапович. "Смърфовете" изиграха блестящ тактически мач, в който се защитаваха перфектно, а освен това наказаха една от малкото грешки в отбраната на "канарчетата". Звездата на Ботев Тодор Неделев бе напълно неутрализиран, което определено повлия на играта на неговия отбор. От другата страна освен голмайстора Ожболт, който бе най-добрият в "черно-бяло", отлично се представи и Стивън Езе.

Трофеят е първи за Локомотив, докато Ботев остава с три купи.

Над 20 000 пловдивчани дойдоха в София, за да изгледат на живо сблъсъка между двата отбора. Преди първия съдийски сигнал около 1000 фенове на "смърфовете" не бяха стигнали до стадиона, заради задръстване по пътя.

В 73-ата минута "черно-белите" нанесоха своя удар. Димитър Илиев с глава изведе Анте Аралица зад отбраната. Филип Филипов успя да блокира хърватина, който запази топката и намери Ален Ожболт между защитниците на Ботев. Нападателят с техничен удар с пета успя да матира Кайзер.

Главният рефер Николай Йорданов даде пет минути продължение на сблъсъка, но защитата на Локомотив продължи да бъде перфектна и тимът на Бруно Акрапович ликува след последния съдийски сигнал.